روغن بچه و این همه کاربرد!!

روغن بچه و این همه کاربرد!

روغن بچه ای که از دیرباز برای نرم شدن و جلوگیری از خشکی پوست فرزند دلبندتان استفاده می شد کاربردهای دیگری مانند جلادهنده سطوح فلزات، براق کردن چرم و روان کننده لولا و … نیز دارد. با خواندن این متن کوتاه با کاربردهای شگفت انگیز آن آشنا شوید.

1- روغن بچه جلا دهنده سطوح فلزی 

با استفاده از آن می توان سطوح فلزی مانند صفحه استیل گاز، سینک آشپزخانه، درب های یخچال، بدنه ماشین لباسشویی و ظرفشویی، ماکروفر و… ، همچنین شیرآلات (ساختار اصلی برنجی بوده که 3 مرحله آبکاری مس ، نیکل و در آخر کروم دارد) را به راحتی تمییز و پرداخت کرد. در ابتدا با دستمالی مقدار روغن بر روی سطح مورد نظر ریخته و مقداری مالش دهید . سپس با دستمالی تمییز سطح را کاملا پاک کنید تا چربی بر روی آن باقی نماند. در انتها سطح فلزی پاک شده، تمامی لک و کثیفی ها از بین رفته و کاملا درخشان می شود.

برق انداختن شیرآلات
برق انداختن (جلا دادن) شیرآلات با روغن بچه

استفاده از روغن بچه به دلیل نداشتن مواد شیمیایی (به ویژه پایه اسیدی) باعث افزایش طول عمر سطوح فلزی و آبکاری شیرآلات شما می شود. همچنین برای پوست نیز ضرر ندارد. البته در مکان های عمومی مانند هتل و رستوران ها از سرکه نیز برای تمییز کردن شیرآلات استفاده می شود. آن هم گزینه بسیار مناسب تری به جای وایتکس و … است.

گروه مهندسی آمیتیس

حرکت بهتر زیپ لباس با استفاده از روغن بچه

هرگاه به هنگام پوشیدن کاپشن، ژاکت و … متوجه شدید زیپ آن گیر کرده  کلافه نشوید. با زدن مقداری روغن به زیپ، حرکت آن روان می شود و دوباره مانند روز اول حرکت می کند.

روش جلوگیری از گیر کردن زیپ
روان کردن حرکت زیپ با روغن بچه

ناگفته نماند که خیلی ها هم از صابون جامد نیز استفاده می کنند که با مالیدن آن بر روی زیپ موجب حرکت روان آن می شود.

گروه مهندسی آمیتیس

پرداخت چرم با روغن بچه

با استفاده از آن می توان سطح کیف و کفش چرمی خود را براق انداخت و از واکس های مصنوعی استفاده نکرد. از طرفی این روغن بدون داشتن رنگ دانه به مرور زمان مانع از کدر شدن سطح چرم شده و در هزینه ها صرفه جویی می شود.

جلا دادن سطح چرم کیف و کفش
پولیش کردن سطح چرمی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید