دستگاه جوش پلاستیک

جوش پلاستیک چیست؟

جوش پلاستیک به فرآیند اتصال قطعات پلاستیکی به یکدیگر می گویند. زمانی که یک قطعه پلاستیکی شکسته می شود و یا محل فصل مشترک دو قطعه پلاستیکی باز می شود، برای اتصال باید دو قطعه را به یکدیگر جوش داد. در روش سنتی با استفاده از توری فلزی و حرارت دادن این کار انجام می گرفت. اما روش سنتی دارای محدودیت بوده و قادر به جوش هر قطعه ای نیست. از طرفی ظرافت و مقاومت کار نیز پایین است. اما با این دستگاه که انقلابی در زمینه اتصال قطعات پلاستیکی به وجود آورده، چسبندگی و مقاومت قطعه بسیار بالاتر خواهد بود.

جوش پلاستیک با دستگاه

جوش پلاستیک با دستگاه جوش

کاربردهای جوش پلاستیک

1- از این روش می توان به عنوان مثال برای ترمیم قطعات شکسته داخل خودرو استفاده کرد. مثلا اگر پنل کولر یا قاب های روی درب های خودرو شکسته شود می توان با این روش ترمیم کرد و سپس با هیدروگرافیک طرح دلخواه شما را بر روی آن چاپ کرد. در سپر سازی و فلاپ های موتور که دچار ترک و شکستگی شده نیز قابل استفاده است.

2- در ترمیم مخازن پلاستیکی آب و… که دارای جنس ABS و PP هستند می توان با الکترود و جوش، درزها و ترک ها را برای رفع نشتی بر طرف کرد.

3- ترمیم شکستگی کلیه قطعات پلاستیکی با جنس ABS، PP، PC، و… که هرکدام باید با فیلر الکترود مخصوص خود ترمیم شود.

مراحل انجام کار

1- ابتدا دستگاه را روشن کنید تا دما به حدود 600 تا 700 درجه سانتی گراد برسد. مراقب انتقال حرارت باشید تا به خود آسیب نرسانید.

2- برای تراز کردن فصل مشترک دو قطعه شکسته می توان از گیره مخصوص دستگاه استفاده کرد. روش دیگر استفاده از همکارتان برای نگه داشتن دو قطعه است.

3- الکترود با جنس یکسان قطعه پلاستیکی را بر روی قسمت ترک خورده گرفته و لوله خروجی دستگاه را نزدیک الکترود بگیرد. بعد از گرم شدن و آب شدن الکترود، اجازه دهید ترک را پر کند.

4- در انتها با پاشیدن آب توسط آب پاش همانند روش سنتی اجازه دهید سطح ترمیم شده خنک شده تا اتصال محکم شود.

5- در انتها می توان برای زیبایی از فرز برای صاف کردن محل ترمیم استفاده کرد.

 

برای مشاهده بیشتر نمونه کارها می توانید به صفحه اینستاگرام ما وارد شوید:

amitis_car_detail