هیدروگرافیک طرح کربن

هیدروگرافیک چیست؟

در مقاله ای جداگانه در مورد این شیوه آبکاری صحبت شد. طرح دلخواه شما با استفاده از غوطه وری قطعه در وان آبکاری چاپ خواهد شد. نهایتاً نیز برای دوام طرح بر روی آن متناسب با سلیقه شما کیلر مات یا براق پاشیده می شود. یکی از طرح هایی که بسیار پرطرفدار است، طرح کربن می باشد. هزینه نهایی اجرا فیبر کربن اصلی بر روی قطعات خودرو بسیار گران است. بنابراین با هیدروگرافی کربن می توان بر روی قطعات داخلی و خارجی خودرو طرح کربن مشابه اصلی را با هزینه ای بسیار کمتر ایجاد کرد.

هیدروگرافیک داشبورد بنز

هیدروگرافیک طرح کربن داشبورد

طرح کربن داشبورد

چاپ طرح کربن با روش هیدروگرافیک

آبکاری طرح کربن

بافت کربن اصلی به شکل های مختلفی انجام می شود و حتی دارای رنگ های مختلفی است. همچنین دارای بافت درشت و بافت ریز می باشد. در این پروژه بر روی قطعات داخلی و خارجی مرسدس بنز C350 ، هیدروگرافیک کربن بافت ریز با رنگ اصلی خاکستری/مشکی اجرا شد. همچنین کلیدهای شیشه بالابر، قفل مرکزی و  فرمان با روش ترمیم کلید با لیزر همانند روز اول ترمیم شده است.

هیدروگرافیک طرح کربن

هیدروگرافیک طرح کربن قطعات داشبورد

بر روی چه قطعاتی می توان هیدروگرافیک کرد؟

بر روی تمامی قطعات خودرو و حتی منزل می توان انجام داد. قطعات داخلی خودرو معمولا از جنس پلاستیک آلیاژی ABS/PC می باشد. قطعات بیرونی بدنه مانند فلاپ آیینه ها و بال عقب نیز از همین جنس پلاستیک است. ولی بر روی تمامی قطعات فلزی و غیر فلزی می توان اجرا کرد و عملا محدودیتی وجود ندارد. علاوه بر کربن، طرح و رنگ های متنوعی مانند مشکی پیانویی، چوب، پوست مار و… وجود دارد که برای مشاهده می توانید وارد صفحه اینستاگرام گروه مهندسی آمیتیس شوید و در بخش هایلایت نمونه طرح های هیدروگرافیک و رنگ های دیگر را مشاهده کنید:

Instagram: @ detailing_amitis