فرمان چوب و چرم مرسدس بنز

چوب و چرم

ورود خودرو به کشور سال هاست ممنوع شده و با فقدان اتومبیل های به روز خارجی مواجه هستیم. بنابراین مجبورند ماشین کارکرده خود را با نگهداری و سرویس به موقع به عنوان سرمایه حفظ کنند. همچنین برای ایجاد تنوع، تغییراتی در داخل آن ایجاد می کنند که می توان به تغییر طرح قطعات داشبورد با فناوری هیدروگرافیک اشاره کرد. وضعیت کلیدهایی که خراب است، ترمیم می شود. یکی دیگر از روش هایی که اخیرا در ایران انجام می شود تعویض چرم پوسیده فرمان و یا اجرای فرمان چوب و چرم می باشد.

چوب و چرم فرمان مرسدس بنز

چوب و چرم فرمان مرسدس بنز

روش اجرای چوب و چرم فرمان

اجرای چوب و چرم فرمان دارای چندین مرحله است که باعث می شود اجرا آن در حدود 6 تا 7 روزه کاری زمان ببرد.

برش چرم قبلی

اجرای این کار با برش چرم قبلی شروع می شود.

چوب و چرم فرمان مرسدس بنز

تعویض چرم فرمان مرسدس بنز

برش فرمان

سپس به درخواست مشتری فقط قسمت بالایی یا هم بالا و هم پایین برش می خورد. قسمت لاستیکی و پلیمری که باید چوب بشه برش خورده و جدا می شود.

مراحل اجرا چوب و چرم فرمان

برش فرمان برای جاسازی چوب

جاسازی چوب

یک نکته بسیار مهم این است که اگر فرمان دارای گرمکن است از کار می افتد. پس بهتر است فرمان های گرمکن دار تبدیل به چوب نشوند. دلیل اینکه زیر کار، چوب mdf قرار می گیرد این است که برای اجرای طرح چوب مورد نظر با هیدروگرافیک باید زیرکار چوبی باشد و بر روی قسمت لاستیکی فرمان قابل اجرا نیست. از طرفی المنت گرمکن فرمان باعث ترک و دفرمه شدن چوب می شود. برای همین تنها در صورتی که مشتری از گرمکن فرمان صرف نظر کند، اجرا شدن چوب قابل میسر است.

چوب و چرم فرمان

برش چوب برای قسمت های دلخواه

هیدروگرافیک چوب

با اتمام مراحل چوب mdf، حالا نوبت اجرا طرح چوب متناسب با تریم داخلی خودرو با آبکاری طرح است. آخر کار برای دوام بیشتر بر روی آن کیلر زده می شود.

آماده برای مرحله نهایی چوب و چرم فرمان

اجرا چوب فرمان

چرم دوزی نهایی برای اجرای چوب و چرم فرمان

آخرین مرحله بعد از اجرای چوب فرمان، چرم دوزی قسمت های دیگر فرمان است.

 

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید:

Instagram:@ detailing_amitis