فرمان چوب و چرم مرسدس بنز

چوب و چرم

واردات خودرو سال هاست بسته شده و مردم عزیز ایران با فقدان خودروهای به روز خارجی مواجه هستند. بنابراین مجبورند خودرو خارجی از قبل خریداری شده خود را با نگهداری و سرویس به موقع به عنوان سرمایه حفظ کنند. همچنین برای ایجاد تنوع، تغییراتی در داخل آن ایجاد می کنند که می توان به تغییر طرح قطعات داشبورد با فناوری هیدروگرافیک اشاره کرد. رنگ و طرح کلیدهای خودرو نیز که از بین رفته، ترمیم کلید می شود. یکی دیگر از روش هایی که اخیرا در ایران انجام می شود تعویض چرم پوسیده فرمان و یا اجرای فرمان چوب و چرم می باشد.

چوب و چرم فرمان مرسدس بنز

چوب و چرم فرمان مرسدس بنز

روش اجرای چوب و چرم فرمان

اجرای چوب و چرم فرمان دارای چندین مرحله است که باعث می شود اجرا آن در حدود 6 تا 7 روزه کاری زمان ببرد.

برش چرم قبلی

برای اجرای این کار در ابتدا چرم قبلی فرمان کاملا برش خورده و باز می شود.

چوب و چرم فرمان مرسدس بنز

تعویض چرم فرمان مرسدس بنز

برش فرمان

سپس به درخواست مشتری فقط قسمت بالایی یا هم بالا و هم پایین فرمان برش می خورد. در واقع قسمت لاستیکی و پلیمری از فرمان که باید چوب بشود برش خورده و جدا می شود.

مراحل اجرا چوب و چرم فرمان

برش فرمان برای جاسازی چوب

جاسازی چوب

سپس چوب mdf برش خورده دقیقا مشابه برش انجام شده در قسمت مورد نظر جاسازی می شود. یک نکته بسیار مهم این است که اگر فرمان دارای گرمکن است از کار می افتد. پس بهتر است فرمان های گرمکن دار تبدیل به چوب نشوند. دلیل اینکه زیر کار، چوب mdf قرار می گیرد این است که برای اجرای طرح چوب مورد نظر با هیدروگرافیک باید زیرکار چوبی باشد و بر روی قسمت لاستیکی فرمان قابل اجرا نیست. از طرفی المنت گرمکن فرمان باعث ترک و دفرمه شدن چوب می شود. برای همین تنها در صورتی که مشتری از گرمکن فرمان صرف نظر کند، اجرا شدن چوب قابل میسر است.

چوب و چرم فرمان

قرار دادن چوب در قسمت برش خورده فرمان

هیدروگرافیک چوب

بعد از قرار گرفتن چوب mdf، حالا نوبت اجرا طرح چوب متناسب با تریم داخلی خودرو با تکنولوژی هیدروگرافیک است. در انتها برای دوام طرح چوب بر روی آن کیلر زده می شود.

آماده برای مرحله نهایی چوب و چرم فرمان

اجرا چوب فرمان

چرم دوزی نهایی برای اجرای چوب و چرم فرمان

آخرین مرحله بعد از اجرای چوب فرمان، چرم دوزی قسمت های دیگر فرمان است.

 

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام مراجعه کنید:

Instagram:@ amitis_coat