ترمیم کلید

همانطور که قبلا گفتیم، ترمیم کلید روشی ارزان و مقرون به صرفه به جای تعویض می باشد. در واقع کلیدهای خودرو بعد از چندین سال استفاده دچار فرسودگی می شوند. همچنین در دوران منحوس کرونا متاسفانه برخی از مالکین به جای استفاده از دستمال مرطوب از مواد ضدعفونی استفاده می کنند. استفاده از مواد ضد عفونی پایه الکلی یا استون که حلال رنگ بوده موجب پاک شدن طرح چاپی یا رنگ کلید می شود. در عکس های زیر کلیدهای خودرو مرسدس بنز را مشاهده می کنید که دچار فرسودگی شده است. پس فرسودگی کلید فقط برای خودروهای داخلی نیست و شامل خودروهای خارجی هم می شود. بهتر است به جای صرف هزینه سرسام آور تعویض و خرید قطعه نو، آن را مشابه فابریک ترمیم کنیم.

ترمیم کلید شیشه بالابر با لیزر

کلید شیشه بالابر خودرو قبل ترمیم

ترمیم کلید با لیزر

کلیدهای فرمان، ضبط و شیشه بالابر بنز

فرآیند چاپ طرح کلید برای ترمیم

معمولا عملکرد کلید دچار مشکل نمی شود ولی اگر هم این اتفاق بیفتد، برد آن هم قابل تعمیر است. برای ترمیم خود کلید مراحل زیر انجام می دهیم:

1- ابتدا رنگ قبلی با سمباده پاک می کنیم تا سطح آن یکدست شود.

2- پاشش رنگ بر روی کلید انجام می دهیم

3- حکاکی طرح کلید با دستگاه لیزر مشابه فابریک را انجام می دهیم.

4- پاشش کیلر برای دوام بیشتر رنگ را انجام می دهیم.

کیلر

همانطور که می دانید هر رنگی برای دوام در برابر نور خورشید و سایش سطحی نیاز به وجود کیلر دارد. متاسفانه بعضی از همکاران برای ارزان شدن قیمت نهایی، بر روی آن در انتهای کار کیلر نمی پاشند. پاشیده نشدن کیلر باعث می شود که رنگ بعد از مدتی کوتاه دوباره پاک شده و همان داستان قبلی تکرار شود. یادتان باشد هیچ ارزانی بی حکمت نیست پس پاشیدن کیلر را امری مهم و ضروری بدانید.

ترمیم کلید فرمان مرسدس

ترمیم کلیدهای فرمان مرسدس بنز با لیزر

ترمیم کلید شیشه بالابر مرسدس

چاپ طرح کلید خودرو با دستگاه لیزر

ترمیم کلید خودرو

ترمیم  با لیزر

برای بررسی نمونه کارهای بیشتر می توانید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید:

Instagram:  @ detailing_amitis